חב’ האוטובוסים דן תשקיע בביומדקס 8.1 מיליון ש”ח

חב’ האוטובוסים דן תשקיע בביומדקס 8.1 מיליון ש”ח
החברה הבורסאית ביומדיקס (1580↑6.25%)  מודיעה היום כי חתמה על הסכם השקעה עם חברת דן, חברה לתחבורה ציבורית בע"מ להשקעה של עד 8.1 מיליון ₪ בחברה- בשלב הראשון 3.1 מיליון ₪ ואופציה להשקעה נוספת בהיקף 5 מיליון ₪. ההסכם הפיננסי- אסטרטגי הנ"ל, נועד לסייע לקידום הפתרון הטכנולוגי הייחודי של חברת אלקטרואד בתחום הכביש החשמלי החכם.
 
אלקטרואד וביומדיקס (1580↑6.25%)  רואות בחברת דן, המובילה בתחום התחבורה הציבורית וחלוצה בתחום האוטובוסים החשמליים, כשותפה אסטרטגית טבעית לקידום והטמעה של הטכנולוגיות המפותחות על ידי החברה.
 
אלקטרואד ודן הביעו את כוונתם לפעול בשיתוף פעולה, בכל הנוגע לפעילות הקשורה לתחבורה ציבורית בישראל.
 
במסגרת ההסכם, תקצה ביומדיקס לדן 381,861 כתבי אופציה (סדרה א’) לא סחירים המירים ל-381,861 מניות רגילות של ביומדיקס. מחיר המימוש שנקבע הינו 4.19 ש"ח לכל כתב אופציה. בנוסף, תקצה ביומדיקס 267,857 כתבי אופציה (סדרה ב’) לא סחירים המירים ל– 267,857 מניות של ביומדיקס. מחיר המימוש שנקבע הינו 5.6 ש"ח לכל כתב אופציה (סדרה ב’). וכן, כתבי אופציה (סדרה ג’) אשר יעניקו לחברת דן את הזכות להשקיע בביומדיקס (1580↑6.25%)  5 מיליון ש"ח לפי שווי של כ- 90 מיליון ש"ח.
 
יו"ר חברת דן, שמואל רפאלי, ומנכ"ל חברת דן, עופר זילביגר, מסרו: "חברת דן הינה חלוצה בתחום האנרגיה החלופית והייתה הראשונה מבין כל חברות התח"צ להפעיל אוטובוס חשמלי. חברת דן חרטה על דגלה קידום והטמעת טכנולוגיות חדשניות לאנרגיה חילופית בתחבורה הציבורית ועיר חכמה, אשר יסייעו להפחתת זיהום האוויר, יוזילו את עלות התחזוקה וישפרו את חוויית הנסיעה ואיכות החיים של הציבור"
 
בנוסף "דן נותנת אמון מלא בחברת אלקטרואד ובטכנולוגיה החדשנית שהיא מביאה, תשתית כביש חשמלי חכם, שלמיטב הערכתנו הולכת להיות הדבר הבא בתחום תשתיות התחבורה החכמה. ההשקעה בחברה הינה פיננסית ואסטרטגית כאחד ומהווה חיבור טבעי ומתבקש לשיתוף פעולה בתחום התחבורה הציבורית ובתחומים נוספים."
 
אלקטרואד מתעתדת "לסלול" את הדרך עבור הטמעת תחבורה חשמלית ירוקה בעזרת טכנולוגיה חדשנית להעברת אנרגיה אלחוטית תוך כדי נסיעה עבור תחבורה ציבורית עירונית.
 
אלקטרואד מפתחת תשתית חשמלית ייחודית המוטמנת מתחת לנתיב הנסיעה ומזינה את כלי הרכב החשמלי בצורה אלחוטית תוך כדי נסיעה. בצורה זו מפחיתה את עלות ומשקל הרכב החשמלי בצורה משמעותית היות ונדרשת סוללה קטנה יחסית. בהתאם לפריסת התשתית, אלקטרואד מאמינה כי ניתן יהיה להגדיל באופן משמעותי את טווח הנסיעה כך שלא יהיה צורך בטעינה במהלך היום.
 
הטכנולוגיה ניתנת להתקנה על כל רכב חשמלי קיים. אלקטרואד מתכננת לפנות תחילה לשוק התחבורה הציבורית העירונית מאחר ושוק זה משרת מיליוני אזרחים, דורש פתרון ירוק ושקט ונע במסלולים קבועים. לאחר פריסת התשתית עבור תחבורה ציבורית, אלקטרואד מתכננת לפתוח את השירות לכל סוגי הרכבים וביחוד עבור הרכבים האוטונומיים.
 
אבי פלדמן, מנכ"ל Capital Nature: "השקעה זו היא הבעת אמון אדירה בטכנולוגיה ובחדשנות ש-ElectRoad מביאה לתחום התחבורה החשמלית. אנו גאים בחברה הצעירה בעלת החזון פורץ הדרך, שהחלה את דרכה אצלנו בחממה. בחרנו להשקיע בחברה ולצרפה לפורטפוליו שלנו משום שהיא תואמת בדיוק את אסטרטגיית ההשקעה שלנו – השקעה בחברות תשתית לתחום התחבורה החכמה ורכבים חשמליים. חלקן של השקעות התשתית הנדרשות לתמיכה בתחום התחבורה החכמה והרכב החשמלי גדול יותר מההשקעות ברכבים החשמליים עצמם. מדובר בשוק המוערך ב- 3 מיליארד דולר לשנה וקצב גידולו צפוי להיות מהיר ביותר כדי לאפשר את המעבר של שוק התחבורה לרכבים חשמליים ואוטונומיים. אנו גאים להיות חלק מהמהפכה הזו."
Copyright © 2017 Capital Nature. All Rights Reserved